Stumdomi vartai

Atvykę į svečius žmonės pirmiausia pamato vartus. Techninius reikalavimus atitinkantys ir prie namo dizaino derantys vartai ne tik džiugina akį, bet suteikia solidumo ir pastato savininkui. Mes galime pasiūlyti vartus, atsižvelgdami į jūsų idėjas ir pageidavimus.

 

Stumdomieji vartai

 

Stumdomieji vartai tampa vis populiaresni. Jie yra patogūs naudoti, praktiški ir suteikia komforto. Šie vartai puikiai tinka gyvenamosiose teritorijose ir pramoninių objektų teritorijose. Stumdomieji vartai įrengiami vidinėje kiemo pusėje. Jie atidaromi iš šono, išilgai tvoros, todėl užima mažai vietos ir netrukdo įvažiuoti į teritoriją arba išvažiuoti iš jos. Stumdomieji vartai labai patogūs žiemą, mat norint juos atidaryti nereikia valyti sniego. Siūlome didelį vartų pasirinkimą – nuo paprastų suvirintų iki kalvio rankų darbo. Mūsų meistrai pagamins vartus pagal jūsų pageidavimus ir parinks prie jūsų namo derančią apdailą.

 

Privalumai:

 1. Neužima daug vietos.
 2. Vartų konstrukcija apsaugota nuo deformacijos, kai pučia stiprus vėjas.
 3. Žiemą norint atidaryti vartus nereikia valyti sniego.
 4. Stumdomieji vartai gali būti pagaminti bet kokio pločio angai.
 5. Tinka ir gyvenamųjų, ir pramoninių objektų teritorijoms.

Vartų plotis

 

Norint įrengti stumdomus vartus reikia žinoti, kad vartai susideda iš dviejų dalių. Pagrindinė vartų dalis yra lygi pravažiavimo pločiui. Vartų atsvara, kuri yra apytiksliai lygi 30-40% vartų pravažiavimo pločio. Pavyzdžiui, jei vartų pravažiavimo plotis yra 4 metrai, tai bendras vartų ilgis su atsvara bus apie 5,5 m. Šis atsumas reikalingas, kad vartai galėtų netrukdomai atsidaryti į šoną (į kairę arba dešinę, išilgai tvoros).

 

Stulpų ir pamato betonavimas

 

Gali būti naudojami du ar trys metaliniai keturkampiai stulpai, ne plonesni nei 3 mm storio sienele. Dažnai naudojami ir betoniniai stulpai, dengti klinkeriu ar kitomis dekoratyvinėmis medžiagomis, atsižvelgiant į bendrą aplinką ar tvoros dizainą.

 

Pirmi du stulpai betonuojami atstumu lygiu pasirinktam pravažiavimo pločui, trečiasis – vartų pamato pabaigoje.

 

Teisingas vartų pamatas turėtų būti vientisas betono luitas, kurio stiprumo klasė ne žemesnė nei C12/15. Pamato ilgis kiek didesnis už vartų atsvaros ilgį, plotis gali svyruoti priklausomai nuo vartų ilgio ir gali būti nuo 0,3 iki 0,7 m, gylis ne mažiau nei 1,20 m, kai kur molėtose vietose net ir iki 2 m. Pamato betonavimo metu atitinkamais atstumais subetonuojamos specialios metalinės detalės, ant kurių vėliau montuojama vartų vežimėlių sistema.

 

 

Elektros laidų vedžiojimas

 

Betonuojant stulpus ir vartų pamatą labai svarbu tinkamai išvedžioti arba paruošti vietą elektros laidams, kad vėliau nekiltų sunkumų ar neatsirastų papildomų darbų jungiant vartų pavarą. Kokius laidus reikia vesti, priklauso nuo gamintojo. Svarbu žinoti, kad norint sumontuoti apsaugos daviklius būtina vieną elektros kabelį nuvesti per važiuojamąją dalį į kitoje pusėje esantį stulpą.

 

Vartų užpildas ir dekoratyviniai elementai

 

Vartų užpildas yra tai, kuo vartų rėmas yra užpildomas. Tai gali būti medinės vertikaliai ar horizontaliai išdėstytos lentos, standus ar minkštas vielos tinklas, metaliniai kvadratiniai ar apvalūs strypai su kalviškais puošybos elementais ir t. t. Svarbu, kad derėtų prie jūsų sukurtos aplinkos ir pastato apdailos.

 

Kita informacija

 

– Stumdomųjų vartų gamyba ir montavimas nuo parengiamųjų darbų iki galutinio rezultato, priklausomai nuo vartų dydžio ir rėmo užpildo, trunka nuo 2 iki 5 savaičių.

 

– Kiemo vartų rėmo kaina, įskaičiuojant paruošimo ir montavimo darbus, gali būti nuo 1500 iki 2500 Lt. Žinomų Vakarų Europos gamintojų kiemo vartų automatikos, atsparios lietuviškam žiemos šalčiui ir vasaros karščiui, kaina yra nuo 1500–1600 Lt.

 

– Konsultacijos teikiamos nemokamai. Jei turite klausimų, prašom susisiekti su mumis nurodytais kontaktais arba atsiųsti užklausą.

 

 

Vartų duomenys:

 • Vartų rėmas iš keturkampio metalinio vamzdžio 60x40x2 mm.
 • Šaltai valcuota vartų gembė 80x80x5 mm.
 • Keturkampė vartų atsvara su skersiniu iš metalinio vamzdžio 60x40x2 mm.
 • Prieš dengiant gruntu vartų rėmas yra kruopščiai nuvalomas, gruntuojama ir dažoma tik kokybiškais ilgaamžiais suomių gamintojo „Tikkurila“ gruntu ir dažais.
 • Suvirinimo vietos kruopščiai šlifuojamos, kad nebūtų matyti siūlių.
 • Cinkuoti vežimėliai su metalinių ratukų, išlaikančių iki 800 kg svorį, komplektu.
 • Vartai gaminami su metalo ar medžio užpildu arba be jo. Galima užsisakyti tik vartų rėmą.
 • Įėjimo varteliai iš keturkampio vamzdžio 60x40x2 mm. Komplekte yra vyriai, spyna, rankenos ir elektromagnetinė sklendė.
 • Klientui pageidaujant vartų rėmas ir metalo konstrukcijos gali būti cinkuojamos ar dažomos milteliais.

Įėjimo varteliai:

 • Įėjimo vartelių rėmas gaminamas iš keturkampio metalinio vamzdžio 60x40x2 mm.
 • Galimi įvairiausi kalvystės elementai – lieti ar rankų darbo.
 • Varteliams gaminti gali būti naudojami natūralaus medžio ir metalo deriniai.
 • Suvirinimo vietos kruopščiai šlifuojamos, kad nebūtų matyti siūlių.
 • Varteliai prie stulpų tvirtinami naudojant reguliuojamuosius arba stacionarius vyrius.
 • Varteliai gaminami su metalinių strypų, skardos, virintos vielos tinklo, medžio užpildu arba be jo. Galima užsisakyti tik vartelių rėmą.
 • Varteliuose montuojama spyna su stacionaria ar nulenkiamąja rankena ir elektromagnetine sklende.
 • Klientui pageidaujant įėjimo vartelių rėmas ir metalinės konstrukcijos gali būti cinkuojamos ar dažomos milteliais.

© 2018 Zemindar